Archiwum z dnia: 6 października 2010

Co to jest powierzchnia zabudowy?

6 października 2010
Możliwość komentowania Co to jest powierzchnia zabudowy? została wyłączona

Prowadzisz budowa domu i już nie raz spotkałeś się z trudnymi terminami, których znaczenie nie jest Ci znane? Z pewnością wiele osób również miało z nimi styczność i od razu nie wiedzieli co też one znaczyły. Do takich pojęć będzie można zaliczyć: „powierzchnię” czy „kubaturę” budynku. Te pojęcia są stosowane w budownictwie powszechnie, gdyż umożliwiają precyzyjne określenie wielkości budynku. Jednak ich zrozumienie sprawia wiele kłopotów ludziom, którzy zawodowo nie są związani z budownictwem. Warto również zaznaczyć, że znaczenie tych słów potocznie odbiega dość daleko od znaczenia w samym sensie normatywnym. Nie da się ukryć, że takie nieporozumienia mogą powodować inwestorom duże trudności przy wyborze tzw. projekty gotowego. Tak więc powierzchnia zabudowy to powierzchnia terenu, która zajęta jest przez budynek w stanie wykończonym. Jest ona wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynków na powierzchnię terenu. Warto mieć na uwadze, że do powierzchni zabudowy nie wlicza się: powierzchni obiektów zabudowanych ani ich części, które wystają ponad powierzchnię terenu; powierzchni elementów drugorzędnych takich jak schodki czy daszki; powierzchni zajmowanych przez wydzielone obiekty pomocnicze. Tak więc obrazowo rzecz ujmując powierzchnia zabudowy definicja to: powierzchnia budynku, którą zajmuje na działce.

Dane o powierzchni znajdziesz w każdym projekcie domu, ponieważ wszystkie projekty domów muszą posiadać wszystkie wymiary budowanego domu.

Co to jest powierzchnia zabudowy?

Co to jest powierzchnia zabudowy?

Tak więc wiedza na ten temat może okazać się dla nas niezwykle pomocna więc postarajmy się dowiedzieć o tym naprawdę wiele jeżeli jesteśmy na etapie budowania naszego domu. Wiedza może okazać się niezwykle przydatna w tej kwestii. Dla tych osób, które interesują się budownictwem bądź też tych, którzy zdecydowali się ją studiować.

Z pewnością jest to kierunek, który może wnieść w nasze życie wiele dobrego w związku z czym postarajmy się o tym właśnie nie zapominać.

Zmieniamy wystrój własnej kuchni

6 października 2010
Możliwość komentowania Zmieniamy wystrój własnej kuchni została wyłączona

Kto z nas nie marzy o szalenie modnej kuchni zaprojektowanej w dawnym stylu lub z nutka nowoczesności? Wprawdzie nasz wybór będzie zależał tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań jednak warto rozważyć kilka opcji różnych wystrojów kuchni. Awangardą w kuchni może być również połączenie dwóch kolorów, które większości mogłyby się wydawać nie pasujące do siebie. Co więc powiesz na burgund i odcienie szarości lub zieleni? Jeżeli wszystko zostanie połączone w dobrym guście i nie przesadzimy z dodatkami z pewnością nasz rezultat będzie w pełni zadowalający. Wybór na pierwszy rzut oka tak mało ważnych dodatków jak zlewozmywak czy też baterii będzie miało duży wpływ na wygląd naszej kuchni. Jak powszechnie wiadomo diabeł tkwi w szczegółach więc nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek zaniedbania i nie przemyślane decyzje.

Zmieniamy wystrój własnej kuchni

Zmieniamy wystrój własnej kuchni

W Internecie dowiesz się jak zaprojektować modną kuchnie i jak odpowiednio dobrać dodatki. Wtedy wystrój kuchni nie będzie już tak trudnym zadaniem. Może zdecydujesz się na nutkę nowoczesności postawisz na niestandardowy projekt kuchni? Cały czas będziesz mieć oko na projekt i w razie gdyby coś Ci się nie spodobało możesz wnieść sugestie, które z pewnością zostaną rozważone. Przytulna kuchnia to marzenie każdej gospodyni dlatego też warto nałożyć wszelkich starań aby w taka została zaprojektowana w naszym domu. Nowoczesny styl wiejski? Czy aby jedno drugiego nie wyklucza? A jednak nie. Możesz osiągnąć taki efekt w swojej kuchni jeżeli tylko odpowiednio połączysz ciepło i ognisko rodzinnego domu z nowoczesnymi materiałami i użyciem nowych materiałów. Z pewnością taką właśnie atmosferę wprowadzą plecione wiklinowe koszyki, które wyglądem przypominają jak te z babcinego domu. Są one użyteczne a jednocześnie pełnią element dekoracji, gdyż każda gospodyni będzie w nich trzymała to co jest warte wyeksponowania.