Archiwum miesięcy: Grudzień 2012

Niewielkie mieszkanie

26 grudnia 2012
Możliwość komentowania Niewielkie mieszkanie została wyłączona

Wszyscy chcemy by nasz dom był współczesny i praktyczny. Gdy zakończą się kłopoty z artykułami budowlanymi bo nasz dom już stoi czas na inne. Kolejne w kolejce jest zrobienie wnętrza.Startując od grzania aż po elektrykę, ściany i podłogi. Wiele ludzi, które już maja swój domek stwierdzają że postawienie budynku jest tańsze aniżeli jego urządzenie w środku. Chwilę po tym jak powstaną mury, strop, schody a następnie dach musimy zabrać się za resztę.

Wiadomo że aby zamknąć dom musimy wprawić odpowiednie okna i drzwi. W propozycjach znajdziemy wiele przedsiębiorstw z różnorodnego typu okien i drzwi. Co do urządzenia wnętrza powinniśmy zatrudnić do tego odpowiednich fachowców. Kładzenie gipsu czy podłogi jednak nie jest dla nas jeśli nie posiadamy o tym jakiegokolwiek pojęcia. Gdy postawimy na ogrzewanie podłogowe to najlepiej jest podjąć taką decyzję jeszcze gdy nie będzie wylana posadzka. Grzanie podłogowe przekazuje nam o wiele większe zalety aniżeli typowe grzanie kaloryferem. Również elektryką, należy rozprowadzić zaraz po tym jak dom będzie już stał a ściany nie będą zrobione.

Eksperci po wykonaniu robót wstępnych podejmą się także malowania ścian jak i wstawienia drzwi oraz jeśli sobie zażyczymy to wykonają nam podwieszanego sufitu wraz z oświetlenie punktowym. Następnym podstawowym składnikiem są posadzki. W niektórych miejscach będziemy musieli położyć płytki a w pozostałych panele. W przypadku płytek idealnie zda się tutaj ogrzewanie podłogowe. Gdy już wszelkie roboty wykończeniowe pozostaną zrobione to nie zostanie nam nic innego jak organizować powolutku wnętrze naszego mieszkania. Tutaj już wszystko zależy od tego jakie fundusze jesteśmy w stanie przekazać na aranżację oraz jaką ekipę budowlaną mamy. Plany na aranżacje pokoi naszego mieszkania możemy znaleźć na stronach internetowych jak również magazynach zadedykowanych tej tematyce. Jednakże gdy już mamy, w głowie własną myśl wnętrza to warto przejść się do projektanta, który odtworzy naszą wizję w właściwym programie pokaże nam jak będzie wyglądać taki pomysł w rzeczywistości.

Mieszkanie marzeń

2 grudnia 2012
Możliwość komentowania Mieszkanie marzeń została wyłączona

Wszyscy śnimy o tym by mieć swoje własne gniazdko. Budowanie domu nie należy do zwykłych rzeczy w żywocie człowieka. Głównym i największym problemem jest wymyślne prawo, którego za nieprzestrzeganie nałożone są wysokie sankcje. Zatem przed przystąpieniem to procesu budowy powinniśmy rozwiązać wszystkie formalności połączone z działką.

Najpierw trzeba dostać zezwolenie na budowę. Wiąże to się z następującymi formalnościami takimi jak odrolnienie działki, dociągnięcie wody i prądu. dalej…