Strona główna » Porady budowlane » Czy warto wybudować sobie domek letniskowy?

Czy warto wybudować sobie domek letniskowy?

13 grudnia 2010

Klimat w naszym kraju w sposób znaczący się zmienia, gorące lata sprawiają, ze coraz więcej osób na co dzień mieszkających w mieście, chce stworzyć sobie miły azyl wśród zieleni, gdzieś z dala od zgiełku. Znowu coraz częściej pojawiają się domy letniskowe. Działki na wsi lub w atrakcyjnych turystycznie miejscach znowu zyskują zainteresowanie. W mieście trzyma nas praca, dom poza miastem nastręczał by zbyt wielu problemów komunikacyjnych, wielu z nas z reszta musi być na miejscu, w razie nagłego wezwania. Dopiero jak przychodzi czas długich weekendów czy wakacji, wtedy najchętniej wyłączamy telefon i uciekamy z miasta, jak najdalej. Projekty domów letniskowych cieszą się więc coraz większym zainteresowaniem.

 

Czy warto wybudować sobie domek letniskowy?

Czy warto wybudować sobie domek letniskowy?

Chodzi tu przede wszystkim o to, że raz, ceny noclegów w miejscach ciekawych są mocno wywindowane, a gdy mamy dużą rodzinę, cena może nas skutecznie zniechęcić. Dodatkowo sam fakt znalezienia wolnego miejsca, w ostatniej chwili ciężko jest znaleźć miejsce, często trzeba rezerwować noclegi nawet z kilku miesięcznym wyprzedzeniem. Są to tak meczące problemy, że domek letniskowy, jest marzeniem coraz większego grona zapracowanych polaków. Niby, że zawsze w tym samym miejscu, że może to grozić monotonią ale po nadmiarze atrakcji w pracy, monotonia jest czymś zbawczym. Poza tym na miejsce domku letniskowego wybieramy rejony ciekawe, w których monotonia nie jest aż tak nużąca. Domek w górach czy domek nad jeziorem na mazurach, wart jest każdej ceny i każdego z tym związanego zachodu. Pachnie to po prostu bajką. Jeśli posiadamy jeszcze ogród, warto pomyśleć o jego aranżacji (np. oczko wodne). Podczas budowy domu letniskowego warto pomyśleć o zabezpieczeniu konstrukcji np. podbitka dachowa byłaby dobrym rozwiązaniem.

Taka bajka to gwarancja spokoju i ciszy, kiedy tylko zapragniemy. Nie będzie już rezerwacji z kilku miesięcznym wyprzedzeniem, nie będzie koszmarnie wysokich kosztów za pobyt, a roczne koszta utrzymania domku, to jakieś doprawdy śmiesznie niskie kwoty. Ogrom zalet jest w prost nieoceniony. Niewielkim nakładem zyskujemy miejsce odpoczynku dla rodziny, czasem i znajomych. Warto więc rozważyć, czy na prawdę lubimy te wyjazdy co rok w inne miejsce, gdzie z rocznym wyprzedzeniem musimy zdecydować, gdzie pojedziemy w dodatku wpłacić zaliczkę a co jeśli szef nie zgodzi się na urlop w tym terminie?

Porady budowlane , , , ,