Wybór farby

14 listopada 2012

Dzisiejsze rozwiązania urządzenia ścian domu powodują ze jesteśmy w stanie nie tylko wybrać jeden z wielu rodzai ich aranżowania ale także możemy łączyć kilkanaście technik i wykańczać nimi powierzchnie ścian. Tapety winylowe są to tapety z wytłoczonym wzorem dzięki czemu są bardzo popularne. Dostępne są w sklepikach budowlanych, hurtowniach z artykułami do domu, mieszkaniu jak również sklepach internetowych. Jednak każda farba jest do czegoś innego wiemy przecież że okna drewniane nie pomalujemy farbą zmywalną.

Tak samo farby akrylowe, lateksowe, winylowe, zmywalne lub farby transparentne. Farby transparentne używane są do tworzenia nieczułych na wilgotność powłoki, bardzo popularnych. Jeżeli malujemy ściany farbami to jednocześnie moglibyśmy się posłużyć do ich aranżowania szablonami malarskimi, naklejkami na ściany, brokatem dodawanym do farb lub gipsem dekoracyjnym. Farba zmywalna do ścian jest o tyle dobra że wypadku jej przybrudzenia chociażby przez dzieci możemy szybko wytrzeć poplamienie mokrą lub suchą ścierką. W przypadku zwyczajnych farb akrylowych nie jest to wykonalne. Farby jesteśmy w stanie podzielić według przeznaczenia. Z pewnością farby zmywalne zastosujemy w pokojach dziecinnych, salonach i w kuchniach oraz w jadalniach. Tam gdzie ściany są narażone na częste przybrudzenia i zachlapania. Farby lateksowe spełnią nasze oczekiwania w sypialni a także w salonie ponieważ cechująca się mocnym kryciem, wysoką wydajnością a także wytrzymałością kolorów farby.

Barwy mogą wpływać na nasz relaks, dlatego warto wybierać zawsze barwy spokojne a nie drażniące oczy. Jasne z dodatkami mocniejszych elementów z pewnością będą znakomitym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak że gdy jest to pokój niemowlaka aranżacje powinny być wykonane wcześniej żeby nie czuć było farby. Podejmując decyzję o wyborze farby czy tapety powinniśmy wziąć uwzględnić różne parametry, m.in. rodzaj pomieszczenia, efekt dekoracyjny jaki pragniemy otrzymać jak również także rodzaj i ilość światła, które będzie oddziaływać na urządzaną powierzchnię.

Bez kategorii, Porady budowlane , ,